Ūkininkai jau perka trąšas.  A. Karčiausko nuotr.

Ūkininkai jau perka trąšas. A. Karčiausko nuotr.

Trąšų pirkimo loterijoje šį sezoną laimėjo tie, kurie jų įsigijo praėjusių metų lapkritį. Dabar trąšų kainos auga, o jų gamintojai su viltimi kalba apie rinkos atsigavimą ir lyg susitarę pranašauja kainų augimą iki vėlyvo pavasario.

Šį kartą pirkimo loterijoje pasisekė

Aukštaitijos ūkininkas Zigmantas Aleksandravičius trąšomis pasirūpino praėjusių metų lapkričio mėnesį, kai jų kainos dar nekilo į kalną. Jau ne pirmus metus ūkininkas bendradarbiauja su UAB „Agrochema“.

„Dabar tos pačios trąšos pabrango 12–14 proc. Tačiau niekada negali žinoti, ar pataikysi įsigyti geriausiu laiku. Tiesiog šį kartą man pasisekė. Pernai pralaimėjau: visi kalbėjo, kad trąšos brangs, o iš tikrųjų pavasarį jos atpigo. Rinkoje – kaip loterijoje“, – sako Z.Aleksandravičius.

Ne paslaptis, kad trąšų pardavėjai ūkininkus bando paveikti psichologiškai.

„Viena garsi bendrovė visais būdais platina informaciją apie galimą trąšų brangimą 25 proc. per artimiausius mėnesius. Kai kurie ūkininkai išsigąsta. Be trąšų neišsiversi, štai ir skuba pirkti, o kaip bus iš tikrųjų po kelių mėnesių, niekas nežino“, – tvirtina Z.Aleksandravičius.Trūksta sąžiningo konsultavimo

Z.Aleksandravičius – vienas pažangiausių ūkininkų šalyje, tačiau ir jam kyla labai daug klausimų dėl efektyvesnio trąšų panaudojimo.

„Rinkdamas informaciją iš daugelio šaltinių, dalyvaudamas seminaruose, skaitydamas vokiškus žurnalus, padariau išvadą, kad mūsų mokslininkų rekomendacijos neretai būna klaidinančios. Įsitikinau, jog kai kurios rekomendacijos yra naudingos trąšų gamintojams ir pardavėjams, bet ne ūkininkams“, – teigia Z.Aleksandravičius.

Atėjus darbymečiui, chemikalų pardavėjai ūkininkams siunčia dešimtis ar net šimtus žinučių į mobiliuosius telefonus.

„Gaunu ir aš gąsdinančių pranešimų, primenančių, kad tai vieni kenkėjai puola, tai kiti, kad reikia purkšti nuo vienos ar kitos ligos. Ūkininkai kartais pasiduoda tokiam spaudimui. Po kiek laiko, kai mes jau išleidžiame pinigus, seminaruose kartais išgirstame ataskaitas ir sužinome, kad gal nereikėjo tiek purkšti tų chemikalų. Gudruoliai tie pardavėjai“, – šypsosi Z.Aleksandravičius.

Ūkininkas daug vilčių deda į po daugelio metų sąstingio atsinaujinančią Žemės ūkio konsultavimo tarnybą, kuriai pradėjo vadovauti šioje srityje patirties turintis Edvardas Makelis.

Svetimiems parduoda pigiau

Jaunojo Akmenės rajono ūkininko Valiaus Ąžuolo sandėliuose – 80 proc. planuotų įsigyti trąšų. Įsigijo lapkričio mėnesį. Likusią dalį tikėjosi įsigyti vėliau ir pigiau. Šįmet, matyt, nepavyks. O gal pavyks? Pasvarstysime balandžio pabaigoje. Jaunasis ūkininkas bendradarbiauja su UAB „Agrokoncernas“.

„Pastebėjau, kad kai kurios bendrovės piktnaudžiauja ūkininkų padėtimi ir nedideliu pasirinkimu rinkoje, todėl be pagrindo didina kainas. Mano skaičiavimais, tas pačias trąšas kaimyninėse rinkose buvo galima įsigyti 100–200 Lt/t pigiau“, – pasakoja V.Ąžuolas.

Skaityti komentarus 3 Parašyk komentarą


  Verslas

  VMI (nuotr. Organizatorių)
  Viešųjų pirkimų tarnyba: 3,7 mln. eurų vertės VMI konkursas – neskaidrus 2015.11.30 14:07 Valstybinės mokesčių inspekcija (VMI) turės nutraukti 3,7 mln. eurų (be PVM) vertės išmaniosios mokesčių administravimo sistemos konkursą, pareiškė Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT). Jo nugalėtoja pripažinta bendrovė „Insoft“ kartu su partnerėmis „Ingenioust IT“ bei „Asserte“. VMI pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymo sąžiningos ...
  Investicijos (nuotr. Fotolia.com)
  Kokios šalys daugiausiai investuoja į Lietuvą? 2015.11.30 07:02 Užsienio investicijos yra svarbios kiekvienai šaliai, nes pagal jas galima spręsti, kiek mūsų šalis yra patraukli užsieniečiams. Investuok Lietuvoje duomenimis, net 95,9 proc. sukauptųjų tiesioginių užsienio investicijų (TUI) Lietuvoje yra iš Europos valstybių. Investuok Lietuvoje vyresnioji analitikė Lijana Lubytė ...
  Biudžetas (nuotr. Fotolia.com)
  2016 m. biudžetas – per drąsus? 2015.11.30 18:13 Dar nuo 2002 m., kai Lietuva bent formaliai savo biudžetą pradėjo derinti su Europos Sąjunga (ES), biudžetas visada būdavo subalansuojamas trečiaisiais metais, o tai reiškia – niekada, „Žinių radijui“ sakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) vyriausiasis mokslinis ...
  Kalėdinis stalas (nuotr. Organizatorių)
  Kalėdiniam stalui šiemet pirkėjai ketina skirti daugiau 2015.11.30 15:17 Prekybos tinklas „Maxima“ šiemet prognozuoja 1-2 proc. kalėdinio pirkinių krepšelio vertės ir 4-5 proc. bendrą pardavimų augimą. Tikėtina, kad augimą lems optimistiškesnės pirkėjų nuotaikos ir jų nusiteikimas šioms šventėms skirti daugiau lėšų. „Maxima LT“ užsakymu atlikta Lietuvos gyventojų nuomonės apklausa ir pastarųjų ...
  Šauktiniai (nuotr. Ieva Budzeikaitė)
  Šauktinius maitinti atrinkta „Pontem“: jaunuoliai valgys sočiai ir sveikai 2015.11.30 14:33 Konkursą laimėjusi viena didžiausių šalies maitinimo paslaugų tiekėjų įmonė „Pontem“ nuo šių metų lapkričio mėnesio maitina privalomosios karo tarnybos karius. „Ruošdamiesi tiekti maistą šauktiniams, įrengėme modernią maisto gamybos ir pateikimo įrangą, gamybos technologai didelį dėmesį skiria maisto gaminimo ...  Vytis

  Pirmadienis, 2015 m. lapkričio 30 d.
  Alytus
  +1
  -
  Kaunas
  +3
  -
  Vilnius
  +1
  -
  Panevėžys
  +2
  -
  Klaipėda
  +7
  -
  Šiauliai
  +2
  -
  Utena
  +1
  -

  Vilnius

  Šlapdriba
  +1
  Šlapdriba
  Toks jausmas lyg būtų -3

  Išsipildymo akcija

  Sužibėk!

  Skonio lenktynės

  • Skonio lenktynės Skonio lenktynės
  • Skonio lenktynės Skonio lenktynės
  Red Bull Flying Bach

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  SMScredit.lt A lyga

  Pirmadienis, 2015 m. lapkričio 30 d.
  Alytus
  +1
  -
  Kaunas
  +3
  -
  Vilnius
  +1
  -
  Panevėžys
  +2
  -
  Klaipėda
  +7
  -
  Šiauliai
  +2
  -
  Utena
  +1
  -

  Vilnius

  Šlapdriba
  +1
  Šlapdriba
  Toks jausmas lyg būtų -3