Skrandžio rūgštingumą padeda sumažinti košė. (Scanpix nuotr.)

Skrandžio rūgštingumą padeda sumažinti košė. (Scanpix nuotr.)

Nuo šito negalavimo galima gelbėtis naminiu tepalu. Gerai nuplautas morkas nuskusti, sutrinti burokine tarka, sumaišyti su lygiu aliejaus kiekiu.

Sudėti į stiklainį (jei darome 1 litrą mišinio, tai stiklainis turi būti 3 litrų). Įstatyti į puodą su šaltu vandeniu taip, kad vanduo būtų virš košės. Pašildyti ligi užvirimo ir virti apie 2 valandas. Iš mišinio vanduo turi išgaruoti. Atvėsinti, perkošti. Jei verdant išgaruotų vanduo išoriniame inde, papildome tik verdančiu. Pradžiai geriau daryti nedaug. Tepti 1-2 kartus per parą. Pirties (vonios) dienomis netepti.

Nors didelis skrandžio sulčių rūgštingumas yra nemalonus dalykas, tačiau ne toks pavojingas, kaip mažas. Kai skrandžio sulčių rūgštingumas sumažėjęs, gerokai didesnė galimybė susirgti vėžinėmis virškinamojo trakto ligomis.

Didelis skrandžio sulčių rūgštingumas gali būti ir dėl to, kad netaisyklingai maitinamasi. Tokiu atveju pakanka tik pakeisti mitybos tvarką, parinkti produktus. Padidėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas gali būti ir organizmo savisauga, jei yra opaligė. Tada pirmų pirmiausia reikia gydyti opaligę, o maistą ir mitybą tvarkyti – po to.

Skrandžio sulčių rūgštingumui mažinti vaistų yra labai daug. Gydytojas stengiasi parinkti tokius, kurie geriausiai atitinka ligonio būklę. Tačiau vien vaistai ne kažin kiek padės, jeigu nesutvarkysime kitų dalykų. Valgyti reikia bent 5 kartus per dieną, o geriau – net septynis. Tačiau nei vieną kartą nereikia prisikirsti sočiai. Negalima visai atsisakyti druskos. Tačiau sūrių valgių vengti būtina. Taip pat negalima valgyti ir rūkytų mėsos, žuvies, varškės gaminių. Bent du kartus per parą, geriausiai per pietus ir vakarienę, valgytina sriuba.

Geriausiai tinka pieniškos kruopienės (smulkių miežinių ar kvietinių kruopų), daržovienės. Jei rūgštingumas labai didelis, geriau daržoves pertrinti. Mėsiškų ar šiaip aštrių sriubų geriau vengti.

Be sriubų reikia valgyti ir košių. Gali būti virtų grūstų bulvių, moliūgų, kruopų. Kruopos turi būti prieš verdant labai gerai nuplautos. Jos suberiamos į verdantį vandenį, kuriame yra šiek tiek riebalų, su kuriais košę valgysime. Kai įbertos kruopos porą kartų užkunkuliuos, puodą uždengiame, pastatome šiltai į orkaitę, krosnį ar šiltais skudurais išklotą dėžę keliom valandom. Košė reikiamai sušunta. Grūdai turi būti sveiki, nesulipę, bet viduje visiškai minkšti. Valgant košę, reikia labai gerai sukramtyti, o jei dantys prastesni – pertrinti. Kad košė gerai išvirtų, ryžiams, grikiams, soroms reikia imti 7 kartus daugiau vandens negu yra kruopų, kitoms – apie 5 kartus.

Jei kartu su padidėjusiu rūgštingumu yra ir opaligė, būtinai reikia vartoti kopūstus ir morkas. Vieną dieną į sriubą reikėtų sutrinti geroką virtą morką, kitą – 2-3 stambius kopūsto lapus. Būtinai suvartoti skystį, kuriame virė kopūstai. Varškę, sūrį galima valgyti, bet būtinai reikia smulkiai sutrinti (sutarkuoti), gerai išmaišyti su džiūvėsiais ar koše.

Skaityti komentarus 13 Parašyk komentarą


  Pramogos

  Aistė Pilvelytė (nuotr. Fotodiena.lt)
  Aistė Pilvelytė ruošiasi į „Euroviziją“: jau susidėjau daiktus (1) 2016.02.06 21:20 Penktoji nacionalinė „Eurovizijos“ atranka atskleidė ne tik atlikėjų vokalinius, bet ir aktorinius gebėjimus. Viena iš favoričių laikoma Aistė Pilvelytė scenoje pasirodė su lagaminu. Komisija liko suintriguota, todėl vedėjas paklausė kam šis atributas – atlikėja nepasimetė ir atšovė, jog jau susidėjo daiktus į ...
  Evelina Anusauskaitė-Young (nuotr. asm. archyvo)
  Evelina Anusauskaitė-Young: gyvenime reikalingas balansas tarp „saldu“ ir „rūgštu“ (2) 2016.02.06 13:52 „Visada tikėjau, kad galimybių yra visur, tik viskas priklauso nuo srities ir žmogaus norų. Lietuvoje yra labai daug galimybių priklausomai nuo poreikio ir tikslo, - pradėjome pokalbį su JAV gyvenančia dainininke Evelina Anusauskaite-Young.
  Mario Cimarro ir Deimantė Andriuškaitė (nuotr. Instagram)
  Mario Cimarro mylimoji Deimantė Andriuškaitė apie Lietuvą: čia vyrauja pyktis, neapykanta ir smurtas (1) 2016.02.06 11:30 Telenovelės „Laukinukė“ žvaigždės Mario Cimarro mylimoji Deimantė Andriuškaitė savo socialiniame tinkle atvirai prabilo apie ateitį, vaikus ir kodėl ji nenorėtų, jog jos atžalos augtų gimtinėje. „Sakoma, kad ir kokie bebūtų namai, jie visada išliks namais. Bet po 23 metų praleistų Lietuvoje aš pirmą kartą taip noriu ...
  Interneto virusu tapusi nuotrauka: ar atspėsite, kuri iš jų mama, o kur jos dvynės dukterys? (nuotr. Twitter)
  Interneto virusu tapusi nuotrauka: ar atspėsite, kuri iš jų mama, o kur jos dvynės dukterys? 2016.02.06 09:44 Ši nuotrauka – tai dar vienas įrodymas, koks galingas gali būti internetas. Viena mokinė savo „Twitter“ profilyje pasidalino nuotrauka, kurioje ji pozuoja kartu su mama ir dvyne seserimi. Tačiau, mergina vargu ar tikėjosi, kad jos nuotrauka virs nauju interneto fenomenu. Vidurinės mokyklos Indianapolyje mokinė Kaylan ...
  Justin Jedlica (nuotr. Vida Press)
  „Kenas“ Justinas Jedlica savo gerbėjams pristatė savo seserį ir motiną – įvertinkite panašumą 2016.02.06 12:30 Justinas Jedlica išsiskiria iš bendraamžių tuo, kad atrodo lyg gyva Keno lėlė. Nieko nuostabaus, mat vaikinas to siekė ilgą laiką, investavo daugybę pinigų ir fizinių kančių. Šiandien Justinas džiaugiasi rezultatu ir turima išvaizda. Savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ šimtams tūkstančių sekėjų vaikinas ...
  • Foto konkursas!
  • #PhilipsAutoCurler


  • Iki renginio "Lietuvos Garbė 2016" liko
  • Nominuok žygdarbį čia
  Sekmadienis, 2016 m. vasario 7 d.
  Alytus
  +6
  4.5 m/s
  Kaunas
  +6
  4.5 m/s
  Vilnius
  +6
  4.5 m/s
  Panevėžys
  +5
  4.5 m/s
  Klaipėda
  +6
  4.5 m/s
  Šiauliai
  +5
  4.5 m/s
  Utena
  +5
  4.5 m/s

  Vilnius

  weather value Times of sun and clouds
  +6
  weather value Times of sun and clouds
  Toks jausmas lyg būtų +1

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1
  • Remejas1-apacia
  Vytis
  Sekmadienis, 2016 m. vasario 7 d.
  Alytus
  +6
  4.5 m/s
  Kaunas
  +6
  4.5 m/s
  Vilnius
  +6
  4.5 m/s
  Panevėžys
  +5
  4.5 m/s
  Klaipėda
  +6
  4.5 m/s
  Šiauliai
  +5
  4.5 m/s
  Utena
  +5
  4.5 m/s

  Vilnius

  weather value Times of sun and clouds
  +6
  weather value Times of sun and clouds
  Toks jausmas lyg būtų +1