Garsieji Linkuvos atlaidai, kasmet sutraukiantys minias žmonių iš visos Lietuvos, šiais metais vyks liepos 16 – 20 dienomis, kartu su Linkuvos miesto švente, kurios programoje muzikinės pramogos, sporto varžybos bei sveikinimai tūkstantmečio vaikams.

Nedideliame miestelyje Pakruojo rajone, turinčiame per 1700 gyventojų, kaip ir kasmet liepos mėnesį šventinis šurmulys – pasirengimas gilias tradicijas turinčiai šventei eina į pabaigą. Jau šį savaitgalį į Linkuvą trauks tūkstančiai maldininkų ir miesto svečių.

Kaip teigia Linkuvos seniūnė Kazimiera Bacevičienė Švenčiausios Mergelės Marijos Škaplierinės atlaidai ir Linkuvos miesto šventė – itin laukiama visų gyventojų, jai kruopščiai rengiamasi visus metus. „Šventinę nuotaiką kuriame visi vieningai – puošiasi ir atskiri namai, gatvės, ir įstaigos, džiugina gėlių kompozicijos vazose ir balkonuose, miestelis kaip niekad išgražėja, tiesiog skendi gėlėse“, - pasakoja K. Bacevičienė.

Finaliniame renginyje antrus metus iš eilės bus teikiamos nominacijos asmenims, labiausiai nusipelniusiems Linkuvos regionui – apdovanojimus atsiims vietiniai šviesuoliai, novatoriškų idėjų puoselėtojai, aplinkosauga ir Linkuvos gyventojų užimtumu besirūpinantys žmonės. „Už sunkmečiu išlaikytas darbo vietas“ apdovanojimą atsiims ir nuolatinis Linkuvos atlaidų rėmėjas UAB „Saerimner“. „Ekonominiu sunkmečiu žmonės bet kokia kaina siekia išsaugoti savo darbo vietas, tačiau verslas ne visada pajėgus suteikti žmonėms galimybę dirbti bei užsidirbti, - teigia K. Bacevičienė, - tad džiugu, kad bendrovė sugebėjo užtikrinti 150 darbo vietų Linkuvos seniūnijoje ir palengvinti keliasdešimties šeimų gyvenimus“.

Šiais metais šventiniai renginiai prasidės nuo kvietimo padiskutuoti konferencijoje apie šiandieninio žmogaus vertybes. Vėliau Linkuvos Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia visus kvies į Šv. Mišių aukojimus bei naktines žvakių procesijas po miestelio gatves – numatyti trys procesijų maršrutai. Kiekvieną vakarą Linkuvos Kultūros namų kiemelyje miesto svečiai turės galimybę smagiai pavakaroti su vietos saviveiklininkų kapelomis. Sekmadienio programoje - finalinis koncertas Vienybės aikštėje.

Be tradicinėmis tapusių gatvės krepšinio 3 prieš 3 rungtynių, galiūnų pasirodymų, virvės traukimo, futbolo, šaškių ir šachmatų varžybų, šiais metais Linkuvos miesto šventėje ir naujos atrakcijos - pirmą kartą organizuojamos „BMX“ ir „MTB“ dviračių „Dirt Jump“ varžytuvės. Koncerte šoks vaikų ir jaunimo kolektyvai, dainomis lepins vyrų ansamblis „Šiaurys”, Linkuvos kultūros namų kaimo kapela, Baisiogalos moterų vokalinis ansamblis bei grupė „69 danguje".

Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Laisvalaikis

  Erika Vitulskienė ir Andrius Butkus (nuotr. Fotodiena.lt/Ievos Budzeikaitės)
  „Kviečiu šokti. Pažadinta aistra“ paliko E. Vitulskienė (8) 2012.10.08 07:23 „Paskutinis traukinys“ – tokia tema buvo užduota LNK šokių konkurso „Kviečiu šokti. Pažadinta aistra“ šokėjams. Poros temą traktavo laisvai. Vienus paskutinis traukinys vežė į praeitį, kitus - prie Santuokų rūmų, trečius į depą, o ketvirtus - net į raudonųjų žibintų kvartalą.
  Vytautas Kernagis (Fotodiena.lt/Andrius Petrulevičius)
  Skaitytojo naujiena: tyčiotis iš mirusiųjų – negražu (11) 2012.09.12 21:30 Vienos iškiliausių Lietuvos istorijoje asmenybių – maestro Vytauto Kernagio – atminimas, akivaizdu, ne visiems atrodo vertas pagarbos. Balsas.lt skaitytojas pasipiktino, kad socialiniame tinklalapyje „Facebook“ yra sukurtas Vytauto Kernagio profilis, kuriame naudojama originali maestro nuotrauka ir kone stengiamasi ...
  Antroji kelionės diena. Prie Oslo gyvenantis pažįstamas Sigitas (viduryje) net dukart suteikė keliauninkams (iš kairės: Mindaugas, Kęstutis, Tomas ir Vaidas) prieglobstį. Vaido Bičkaus asmeninio archyvo nuotraukos (nuotr. Organizatorių)
  Atostogos motociklu: išbandymas kūnui, poilsis protui (7) 2012.09.08 23:40 Viskas prasideda nuo idėjos. Kelionė motociklais – ne išimtis. Žiemą keturių draugų – Vaido, Kęstučio, Mindaugo ir Tomo – galvose kilo išganinga mintis: sėsti ant „plieninių žirgų“ ir leistis į nuotykį Skandinavijos serpantinais. Kaip tarę, vaikinai ėmė ir padarė. Rugpjūčio pradžioje, pasikinkę „Yamaha“, „Aprilia“, ...
  A. Kontrimas (nuotr. TV3)
  A. Kontrimas: filmuodamasis jaučiuosi kaip danguje 2012.09.07 15:32 Šią savaitę TV3 eteryje debiutavusio ketvirtojo „Naisių vasaros“ sezono filmavimo aikštelėje – išbandymų metas. Jau kitą savaitę eteryje pasirodys naujasis Naisių kaimo paštininkas Jonas, kurį vaidins 202 centimetrų ūgio įspūdingo stoto ir linksmų plaučių šiaulietis Arūnas Kontrimas. Aikštelėje jam teko neeilinis iššūkis ...
  Šrekas (nuotr. TV3)
  Išdalinti kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimai 2012.09.07 15:20 Vakar Beverli Hilse vykusioje JAV Kino meno ir mokslo akademijos (The Academy of Motion Picture Arts and Sciences) ceremonijoje apdovanojimus pelnė kino ir meno industrijoje nusipelnę veikėjai – Jeffrey Katzenbergas, Halas Needhamas, D.A. Pennebakeris ir Georgeas Stevensas, Jaunesnysis.
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Trečiadienis, 2016 m. gegužės 25 d.
  Alytus
  +11
  2.2 m/s
  Kaunas
  +10
  6.7 m/s
  Vilnius
  +11
  -
  Panevėžys
  +9
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +8
  4.5 m/s
  Šiauliai
  +9
  2.2 m/s
  Utena
  +11
  -

  Vilnius

  weather value Showers and thunderstorms early
  +11
  weather value Showers and thunderstorms early
  Toks jausmas lyg būtų +11

  Tikkurila namai


  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Trečiadienis, 2016 m. gegužės 25 d.
  Alytus
  +11
  2.2 m/s
  Kaunas
  +10
  6.7 m/s
  Vilnius
  +11
  -
  Panevėžys
  +9
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +8
  4.5 m/s
  Šiauliai
  +9
  2.2 m/s
  Utena
  +11
  -

  Vilnius

  weather value Showers and thunderstorms early
  +11
  weather value Showers and thunderstorms early
  Toks jausmas lyg būtų +11
  Į viršų