REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Susitikimas su fotografu Gintautu Trimaku

Laisvasis universitetas (LUNI), kuriame laukiami visi, norintys sužinoti naujų dalykų ir padiskutuoti, šįkart kviečia į teorinį ir praktinį užsiėmimą tema „Vienu du su fotografija“.

REKLAMA
REKLAMA

Su LUNI studentais bendraus fotografas Gintautas Trimakas. užsiėmimas vyks ne uždaroje auditorijoje, o jaukiame senamiesčio kiemelyje prie „Kitų knygų“ leidyklos. Lektorius žada kiemelį papuošti fotografijų instaliacija.

REKLAMA

Būsimasis pranešėjas dirba Vilniaus dailės akademijoje ir, kaip pats sako, moko visus norinčius kūrybinės fotografijos kompozicijos pagrindų. G. Trimakas ištikimas senajai pinhole technikai. Jis mano, jog tokia savita technika galima daryti ypatingesnius dalykus, stebinančius net patį autorių. Taip pasireiškia individualumas, o išmokus tik skaitmeninės fotografijos „abėcėlę“ (šie horizontai irgi dar neatskleisti), patenkama į anoniminę erdvę...

REKLAMA
REKLAMA

Fotografija, pasak lektoriaus, pirmiausia mini laiką, o jam bėgant ir keičiantis, fotografija bręsta kaip geras vynas. Kita vertus, tai menininko, besinaudojančio savo fotografiškumo galimybėmis, saviraiškos forma. „Štampas“, jog fotografija – informacijos skleidėja, visai nereikalingas. Juk kūrybinė fotografija nebūtinai turi būti informatyvi. G. Trimako nuomone, kad suprastum šiuolaikinę fotografiją, reikia tam tikro pasiruošimo, tam tikrų meninio teksto skaitymo įgūdžių. Jei nėra pasiruošimo, darbas lengvai atmetamas – ne todėl, kad jis nevertingas ar nepaveikus, o todėl, kad priėmėjo sąmonėje jam nepraskintas kelias...  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Meninė fotografija – tarsi laisvas kritimas. Kiek tu esi laisvas ir turtingas vidujai, tiek to įsilies į fotografiją, vaizdas taps turtingesnis interpretavimo atžvilgiu. Jeigu atsiras į tave panašių žmonių, tai, apie ką kalbi fotografijose, bus jų perskaityta. Aš nedirbu masėms ir nesiekiu, kad visiems visada viskas būtų aišku, bet kai būni suprastas, malonu“, – teigia fotografas.  

Paskaita, tikimės, atvers LUNI studentų sąmonėje kelius į šiuolaikinę fotografiją – vieną iš daugelio pasaulio interpretavimo būdų. Bendraujant su šiuo fotografija gyvenančiu žmogumi, atsiras galimybė į ją pažvelgti iš arčiau ir grįžti namo pabuvojus kituose pasauliuose, praplėtus savąjį.  

REKLAMA

„Laisva forma mėginsiu kalbėti apie regimojo jutimo savitumus fotografijoje bei su tuo susijusius tapatybės aspektus“, – teigia lektorius.  

Laisvojo universiteto (LUNI) užsiėmimas fotografijos tema vyks gegužės 28 d., ketvirtadienį, jaukiame senamiesčio kiemelyje Šv. Stepono g. 4, Vilniuje. Renkamės 18:00 val. prie „Kiaušinio“ skulptūros, esančios netoli Pylimo ir Šv. Stepono gatvių sankirtos.  

Laisvasis universitetas – tai antibiurokratinė, jokiomis institucijomis nesiremianti nomadiška savišvietos iniciatyva. Čia ateina žmonės, norintys pasidalyti savo patirtimi, žiniomis, idėjomis, padiskutuoti apie rūpimus dalykus. Keiskime mokymosi motyvacijos bei tarpusavio bendravimo normas, kurkime gyvas viešąsias diskusijų erdves ir drįskime pasipriešinti suskaldytos, susvetimėjusios, abejingos visuomenės modeliui. Į Laisvojo universiteto užsiėmimus įėjimas laisvas.

Daugiau informacijos apie buvusias ir būsimas LUNI paskaitas įvairiuose Lietuvos miestuose galite rasti svetainėje www.luni.lt. Čia taip pat galite pasiklausyti radijo laidos „LUNI valanda“ įrašų. 



Gintautas Trimakas


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų