Klaipėdos „Atlantas“ pasinaudojo Vilniaus „Žalgirio“ pralaimėjimu, iškovojo septintą pergalę šiame sezone ir pakilo į antrą „SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelės vietą.

Konstantino Sarsanijos treniruojama ekipa 10-ojo turo mače svečiuose 2:0 (2:0) įveikė aštuntą nesėkmę čempionate patyrusį Utenos „Utenį“.

Aikštės šeimininkai pasirinko sau įprastą taktiką, susispausdami savo aikštės pusėje ir laukdami dėkingų progų kontratakuoti. Visgi „Utenio“ išpuoliai svečiams didėlės grėsmės nekėlė, o priekyje žaidusiam Eligijui Jankauskui tekdavo kovoti iš karto su keliais varžovais.

Savo ruožtu „Atlantas“ pirmoje kėlinio pusėje daug pavojingų atakų nesukūrė ir tik sykį turėjo progą pasinaudoti nesėkmingu Vitalijaus Myrno išėjimu iš vartų. Kamuolys po vartininko klaidos atšoko Maksimui Maksimovui, kuris smūgiavo pro šalį.

Visgi 28-ąją minutę atlantiečiams pavyko atidaryti įvarčių sąskaitą. Po Olego Dmitrijevo pakelto kampinio baudos aikštelėje nuo varžovų atitrūko Kazimieras Gnedojus ir tiksliai smūgiavo iš kelių metrų.

Prieš pertrauką „Atlantas“ rengė vieną ataką po kitos, versdamas plušėti tiek gynėjus, tiek vartininką. V. Myrnui teko atremti pavojingą Ovidijaus Verbicko smūgį, tačiau 42-ąją minutę ukrainietis buvo priverstas traukti kamuolį iš vartų tinklo. Abdoului Sylla pavyko suklaidinti du varžovus, įsiveržti į baudos aikštelę bei nuginkluoti „Utenio“ legionierių.

Tačiau antrojo kėlinio pradžioje V. Myrnas dar kartą įrodė, jog yra tikras Utenos klubo lyderis. 47-ąją minutę vartininkas atrėmė rezultatyviausio „SMScredit.lt A lygos“ futbolininko M. Maksimovo 11 metrų baudinį, kuris buvo skirtas už uteniškio žaidimą ranka baudos aikštelėje. Ruso klaidą ištaisyti netrukus galėjo Dovydas Norvilas, tačiau saugas galva smūgiavo šalia vartų.

„Atlantas“, net ir turėdamas dviejų įvarčių persvarą, dominavo, maža to, „Uteniui“ teko atlikti itin nemalonų priverstinį keitimą. Išmušdamas kamuolį toliau nuo savo vartų, traumą patyrė V. Myrnas, kurį pakeitė šiame sezone debiutavęs Pavelas Leusas.

Debiutinio įvarčio 2016 metų „SMScredit.lt A lygoje“ dar teks palaukti Arsenijui Buinickiui. Po keitimo aikštėje pasirodęs puolėjas sulaukė Edgaro Mastianicos perdavimo bei smūgiavo į vartų plotą, tačiau uteniškio bandymą atrėmė Povilas Valinčius.

Gerokai daugiau darbo prie savo vartų turėjo P.Leusas. Veteranas apsigynė nuo keturių smūgių, kuriuos atliko po keitimo aikštėje pasirodęs Marius Papšys ir Pascalis Feindouno, pakeitęs savo posūnį A. Sylla.

„Atlantas“, kurio vienuolikėje šį kartą pasirodė Vytas Gašpuitis ir traumų grįžęs Rolando Baravyko bei Marko Benetos duetas, iškovojo užtikrintą pergalę po ilgesnės pertraukos išlaikydamas vartus „sausus“.