Laukiniai žvėrys, apie kuriuos retas kuris žino

Žvaigždžiasnukis kurmis (nuotr. mixstuff.ru)

Žvaigždžiasnukis kurmis (nuotr. mixstuff.ru)

Raudonasis vilkas

Raudonasis vilkas – šunų šeimos plėšrūnas, aptinkamas Pietų ir Pietryčių Azijoje. Jie gyvena didžiuliuose klanuose, kurie kartais susiskaldo į mažesnes gaujas, kad pamedžiotų.

Raudonasis vilkas (nuotr. mixstuff.ru)

Raudonasis vilkas (nuotr. mixstuff.ru)

Raudonieji vilkai medžioja vidutinio dydžio kanopinius gyvūnus - išsekina juos ilgu persekiojimu ir nudobia. Žmonių jie bijo, tačiau nesunkiai gali stoti į kovą su laukiniais šernais, vandens buivolais ir netgi tigrais.

Babirusa

Babirusa (nuotr. mixstuff.ru)

Babirusa (nuotr. mixstuff.ru)

Babirusa išvertus iš malajų kalbos reiškia „kiaulė-elnias“. Šie gyvūnai yra kiaulių šeimos ir aptinkami tik Indonezijos saloje Sulavesis. Babirusos iltys auga visą gyvenimą ir jei jis jų nuolat negaląstų, iltys įaugtų į gyvūno kaukolę.

Rožinis šarvuotis

R

R

Rožinis šarvuotis arba kitaip vadinama „rožinė fėja“ siekia 9–12 cm ilgio neskaitant uodegos. Jo spalva varijuoja nuo blyškios iki sodrios rožinės. Jei jį išgasdinsi, jis gali per kelias sekundes įsikasti į žemę. Tai naktinis gyvūnas, paprastai rausiantis nedideles olas netoli skruzdėlynų, minta skruzdėlėmis ir jų lervomis.

Priekinių letenų nagais šarvuotis lengvai įsikasa į smėlingą žemę ir tiesiog po ja „plaukia“ kai vandenyje. Šarvuočio nugarą ir galvą saugo storos kaulinės plokštės, o pilvą ir šonus – storas kailis.

Fosa

Fosa (nuotr. mixstuff.ru)

Fosa (nuotr. mixstuff.ru)

Fosa – pats stambiausias Madagaskaro salos plėšrusis žinduolis, primenantis nedidelę pumą. Fosos kūnas masyvus ir prailgintas. Dėl trumpų nagų ir judrių pėdų ji gali laipioti po medžius ir peršokti iš vieno medžio į kitą.

Žirafinė gazelė

Žirafinė gazelė (nuotr. mixstuff.ru)

Žirafinė gazelė (nuotr. mixstuff.ru)

Žirafinė gazelė – antilopė su ilgu kaklu, aptinkama Rytų Afrikoje esančiose dykumose ar kitose vietose, kur auga dygūs krūmai ir akacija. Žirafinės gazelės galva – su didelėmis akimis ir ausimis. Jos gali pasiekti aukštesnes šakas, nei jų giminaitės gazelės ir antilopės, nes moka atsistoti ant dviejų kojų, o priekinėmis remiasi į medžio kamieną.

Plikasis smėlrausis

Plikasis smėlrausis (nuotr. mixstuff.ru)

Plikasis smėlrausis (nuotr. mixstuff.ru)

Plikasis smėlrausis turi daug svarvių žmonių savybių. Pirmiausiai – atsparumą vėžiui. Jis gyvena iki 28 metų, o tai nepaprastai daug tokio dydžio žinduoliui. Per tuos 28 metus smėlrausis beveik nesikeičia – lieka jaunas, sveikas ir galintis daugintis beveik iki savo dienų pabaigos. Palyginus su žmogaus amžiumi - tai tas pats jei 80 metų moteris atrodytų ir jaustųsi 50 metų jaunesne. Plikajį smėlrausį mokslininkai tyrinėja ir dėl onkologinių ligų pažinimo ir dėl senėjimo problemų.

portalai@tv3.lt

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "Tele-3" sutikimo draudžiama.


Parašyk komentarą


  Sterblinis velnias
  2013-05-31 11:54:55
  Oho kiek klaidų žodžiuose. Patikrinkit straipsnius prieš dedant. O šiaip tikrai įdomu pasiskaityt, tik daugiau informacijos galėtų būt.
  Atsakyti
  komentatorius
  2013-05-31 09:32:37
  Taigi ir lietuvoje ūsurinių yra. Nekarta mačiau.
  Atsakyti
  dede
  2013-05-31 08:48:55
  Jei kas už tokį vertimą dar ir pinigus sumokėjo, tai tas yra kvailių karalius.
  Atsakyti
  Mantas
  2013-05-31 07:37:51
  Usuriniai sunys ne toki jau ir reti.ju ir Lietuvos laukuose gana nemazai yra.
  Atsakyti
  butinas
  2013-05-30 23:08:58
  Ne kaip Ozys kramto, o KAI ponas straipsnio rasytojau
  Atsakyti

  Dienos klausimas

  Ar R. Malinausko skandalas kirto Druskininkų įvaizdžiui?

  Televizija