Laukiniai žvėrys, apie kuriuos retas kuris žino

Žvaigždžiasnukis kurmis (nuotr. mixstuff.ru)

Žvaigždžiasnukis kurmis (nuotr. mixstuff.ru)

Raudonasis vilkas

Raudonasis vilkas – šunų šeimos plėšrūnas, aptinkamas Pietų ir Pietryčių Azijoje. Jie gyvena didžiuliuose klanuose, kurie kartais susiskaldo į mažesnes gaujas, kad pamedžiotų.

Raudonasis vilkas (nuotr. mixstuff.ru)

Raudonasis vilkas (nuotr. mixstuff.ru)

Raudonieji vilkai medžioja vidutinio dydžio kanopinius gyvūnus - išsekina juos ilgu persekiojimu ir nudobia. Žmonių jie bijo, tačiau nesunkiai gali stoti į kovą su laukiniais šernais, vandens buivolais ir netgi tigrais.

Babirusa

Babirusa (nuotr. mixstuff.ru)

Babirusa (nuotr. mixstuff.ru)

Babirusa išvertus iš malajų kalbos reiškia „kiaulė-elnias“. Šie gyvūnai yra kiaulių šeimos ir aptinkami tik Indonezijos saloje Sulavesis. Babirusos iltys auga visą gyvenimą ir jei jis jų nuolat negaląstų, iltys įaugtų į gyvūno kaukolę.

Rožinis šarvuotis

R

R

Rožinis šarvuotis arba kitaip vadinama „rožinė fėja“ siekia 9–12 cm ilgio neskaitant uodegos. Jo spalva varijuoja nuo blyškios iki sodrios rožinės. Jei jį išgasdinsi, jis gali per kelias sekundes įsikasti į žemę. Tai naktinis gyvūnas, paprastai rausiantis nedideles olas netoli skruzdėlynų, minta skruzdėlėmis ir jų lervomis.

Priekinių letenų nagais šarvuotis lengvai įsikasa į smėlingą žemę ir tiesiog po ja „plaukia“ kai vandenyje. Šarvuočio nugarą ir galvą saugo storos kaulinės plokštės, o pilvą ir šonus – storas kailis.

Fosa

Fosa (nuotr. mixstuff.ru)

Fosa (nuotr. mixstuff.ru)

Fosa – pats stambiausias Madagaskaro salos plėšrusis žinduolis, primenantis nedidelę pumą. Fosos kūnas masyvus ir prailgintas. Dėl trumpų nagų ir judrių pėdų ji gali laipioti po medžius ir peršokti iš vieno medžio į kitą.

Žirafinė gazelė

Žirafinė gazelė (nuotr. mixstuff.ru)

Žirafinė gazelė (nuotr. mixstuff.ru)

Žirafinė gazelė – antilopė su ilgu kaklu, aptinkama Rytų Afrikoje esančiose dykumose ar kitose vietose, kur auga dygūs krūmai ir akacija. Žirafinės gazelės galva – su didelėmis akimis ir ausimis. Jos gali pasiekti aukštesnes šakas, nei jų giminaitės gazelės ir antilopės, nes moka atsistoti ant dviejų kojų, o priekinėmis remiasi į medžio kamieną.

Plikasis smėlrausis

Plikasis smėlrausis (nuotr. mixstuff.ru)

Plikasis smėlrausis (nuotr. mixstuff.ru)

Plikasis smėlrausis turi daug svarvių žmonių savybių. Pirmiausiai – atsparumą vėžiui. Jis gyvena iki 28 metų, o tai nepaprastai daug tokio dydžio žinduoliui. Per tuos 28 metus smėlrausis beveik nesikeičia – lieka jaunas, sveikas ir galintis daugintis beveik iki savo dienų pabaigos. Palyginus su žmogaus amžiumi - tai tas pats jei 80 metų moteris atrodytų ir jaustųsi 50 metų jaunesne. Plikajį smėlrausį mokslininkai tyrinėja ir dėl onkologinių ligų pažinimo ir dėl senėjimo problemų.


Parašyk komentarą


  Sterblinis velnias
  2013-05-31 11:54:55
  Oho kiek klaidų žodžiuose. Patikrinkit straipsnius prieš dedant. O šiaip tikrai įdomu pasiskaityt, tik daugiau informacijos galėtų būt.
  Atsakyti
  komentatorius
  2013-05-31 09:32:37
  Taigi ir lietuvoje ūsurinių yra. Nekarta mačiau.
  Atsakyti
  dede
  2013-05-31 08:48:55
  Jei kas už tokį vertimą dar ir pinigus sumokėjo, tai tas yra kvailių karalius.
  Atsakyti
  Mantas
  2013-05-31 07:37:51
  Usuriniai sunys ne toki jau ir reti.ju ir Lietuvos laukuose gana nemazai yra.
  Atsakyti
  butinas
  2013-05-30 23:08:58
  Ne kaip Ozys kramto, o KAI ponas straipsnio rasytojau
  Atsakyti

  Dienos klausimas

  Ar skiepijotės nuo gripo?

  Televizija


  Svarbiausi šimtmečio įvykiai Lietuvoje