Organizmo valymas moliu ir anglimi

Veido kaukė (girlishh.com nuotr.)

Veido kaukė (girlishh.com nuotr.)

Pavasaris – laikas valyti organizmą. Rūkyti, sūdyti, marinuoti patiekalai, mėgstami ant žiemos vaišių stalo, neišvengiamai palieka pėdsakus ne tik mūsų žarnyne, bet ir įvairiuose vidaus organuose. Kad atsikratytume organizmui visai nereikalingo balasto, šlakų ir toksinų, kelių savaičių organizmo valymo kursas – kaip tik tai, ko reikia.

Valant organizmą paprastai rekomenduojama laikytis specifinės dietos, vartoti žolelių arbatų, įvairių antpilų. O galbūt susigundysite liaudies medicinoje nuo seno propaguotu organizmo valymu aktyviąja anglimi arba gydomuoju moliu?

Molis – žemės turtai, subalansuoti jums

Ar molis išties naudingas mūsų organizmui? Jau žiloje senovėje žmonės žinojo, kad vandens, tekančio molinga vaga, kokybė geresnė nei to, kuris teškena per smėlį, akmenis. Nuo seno molis naudotas ne tik kaip statybinė medžiaga: tai ir dezinfekcinė priemonė, naikinanti ligas sukeliančius mikrobus. Molis taip pat padeda apsinuodijus maistu, liaudies medicinoje vartotas kaip vaistas nuo choleros, dizenterijos ir daugelio kitų infekcinių ligų.

Tradicinėje medicinoje naudojami tik baltojo molio milteliai, o liaudiškoje – įvairus molis, toks, kokio natūraliai randama artimiausioje aplinkoje. Gydymui naudojamas molis be smėlio ir kitų priemaišų. Jis birus, sušildytas saulės, randamas netoli vandens šaltinių, toli nuo pramonės objektų. Tinkamiausiu laikomas molis, iš kurio galima nulipdyti gniūžtę – tąsus, nesubyra jį išdžiovinus. Molis maišomas mediniu šaukštu arba lazdele.

Kaip paruošti gydomąjį molį?

Kokybiškas molis visų pirma išdžiovinamas saulėje, prie krosnies ar kito šilumos šaltinio. Jei jis nebus gerai išdžiovintas – prasčiau tirps vandenyje. Dideli gabalai suskaldomi plaktuku, susmulkinami, kad išeitų milteliai, išrenkami akmenukai, augalų šaknys, kitos priemaišos.

Molis suberiamas į emaliuotą indą arba molinį dubenėlį, užpilamas švariu vandeniu taip, kad vanduo miltelius visiškai uždengtų. Paliekama nusistovėti keletui valandų: per tą laiką molis prisigeria drėgmės. Išmaišykite likusius sukietėjusius gumuliukus, suspauskite juos rankomis ar mediniu šaukštu (metalinio naudoti negalima!). Turėtumėte gauti vienalytę masę. Indą su moliu dažniau ir ilgiau laikykite saulės šviesoje, gryname ore. Jei reikia, truputėlį praskieskite vandeniu kad liktų reikiamos konsistencijos. Paruoštą vartoti tirpalą galima naudoti neribotą laiką, jeigu jį laikysite saulėje.

Gydymui skirtas molis laikomas atvirame stikliniame, mediniame arba porcelianiniame inde, pridengtas servetėle. Prieš ir po žiemos molį būtina padžiovinti saulėje. Prieš gydymą taip pat rekomenduojama jį palaikyti saulėje, o vėliau atskiesti tirpintu šaltinio vandeniu.

Molyje gausu mineralinių druskų ir mikroelementų, būtinų organizmo gyvybinėms funkcijoms užtikrinti. Beje, šios medžiagos iš molio gana lengvai pasisavinamos. Tai silicio dioksidas, fosfatai, geležis, azotas, kalcis, magnis, kalis ir kt. Molyje taip pat yra reto radioaktyvaus elemento radžio, nedideliais kiekiais teigiamai veikiančio mūsų organizmą.


Parašyk komentarą


    Dienos klausimas

    Ar švęsite Valentino dieną?

    Televizija


    Svarbiausi šimtmečio įvykiai Lietuvoje