Kodėl moterims nepatinka „mamyčiukai“?

Anytos dažnai konfliktuoja su savo marčiomis (nuotr. blogspot.com)

Anytos dažnai konfliktuoja su savo marčiomis (nuotr. blogspot.com)

Turbūt jau Dievas žinojo, kad vyrui palikti tėvų lizdelį, emociškai atsiskirti nuo mamos ir kurti savo šeimą bus sunku, todėl Biblijoje pasakyta: „Todėl vyras paliks tėvą ir motiną ir glausis prie žmonos, ir du taps vienu kūnu“ (Evangelija pagal Matą, 19:5).

Jūs tik norite būti geras sūnus (neabejojame, toks ir esate), darote viską, kaip sako mama (juk ji geriausiai žino), tad esate rūpestingas ir dėmesingas moterims (bent jau vienai), todėl nesuprantate, kodėl moterys, užuot įvertinusios gerąsias jūsų savybes, ištaria ilgesingą „sudie“ ir siūlo paskabinti, kai užaugsite.

Kai kurios moterys gali sakyti, kad toks vyras – tikra laimė. Juk jei jis visada klauso savo mamos, klausys ir žmonos, bus jai dėmesingas ir ja rūpinsis. Tačiau, deja, taip nutinka ne visada (o gal ir niekada). Sunku tikėtis, kad jei vyrui visada buvo svarbiausia jo mamos nuomonė, jis vieną dieną ims ir pirmenybę pradės teikti žmonai. Žinoma, reikia rūpintis ir tėvais, ir savo šeima. Tačiau jei moteris jaus, kad ji visada yra antroje vietoje, ji gali nusivilti santykiais, o tai gali privesti prie skyrybų.

Jis yra „mamyčiukas“, jei nuolat jaučiate, kad jo mamos poreikiai jam visada yra svarbesni už jūsų ir jam nesvarbu, kad jūs dėl to jaučiatės blogai. Tokiam vyrui jo mama – visatos centras. Jis visada jus lygina su ja.

Taigi moterims nepatinka „mamyčiukai“, nes:

1. Moterys nori meilės, o meilė paprastai egzistuoja tarp dviejų žmonių, o ne tarp trijų. Taigi jei atsiranda trečias, kuris kišasi į santykius, poroje visada kyla problemų.

2. Moteris užima tam tikrą svarbų vaidmenį šeimoje. Paprastai vyras ir moteris šeimoje pasidalina vaidmenimis ir tam tikrais klausimais sprendimus priima žmona (kokiais klausimais, priklauso nuo vaidmenų pasidalijimo).

Jei vyrui svarbesnė ne žmonos, o mamos nuomonė, sutuoktinė gali jausti, kad kažkas užima jos vietą. Kiekviena moteris pati sprendžia, kaip jai tvarkytis namuose, ir jei vyras nuolat sako, kad „tu tvarkaisi netinkamai, mano mama darė kitaip“, tuomet ji jaučia, kad ja nepasitikima kaip žmona ir kaip moterimi.

3. Gyvendamos su „mamyčiukais“ moterys negali priiminėti sprendimų svarbiausiais klausimais. Kur krikštyti vaiką, kada ir kur važiuoti atostogauti – juk visa tai sprendžia anyta. Na, galbūt ji sprendžia netiesiogiai. Iškilus reikalui priimti svarbų sprendimą, vyras tuoj pat tariasi su mama ir „netikėtai“ ima galvoti taip, kaip ir ji.

4. „Mamyčiukų“ mamos dažnai manipuliuoja savo sūnaus jausmais, o moterims vyras, kuris leidžiasi manipuliuojamas, neatrodo vyriškas. Kai kurios mamos (ypač tos, kurios neturi vyro) nuolat primena savo sūnums, kad jaučiasi vienišos ir pamirštos, niekam nereikalingos. Net ir suaugęs sūnūs jautriai reaguoja į tokias kalbas.

Jų mamoms nepatinka, kad sūnaus dėmesiu tenka dalintis su dar viena moterimi. Tiesa, tokiais atvejais dažniausiai nei mama, nei suaugęs berniukas nepripažįsta, kad vienas manipuliuoja, o kitas leidžiasi manipuliuojamas jausmais.


Parašyk komentarą


    Dienos klausimas

    Kaip vertinate, kad L. Graužinienės sekretoriate įdarbinta jos kirpėjos dukra?

    Televizija


    Svarbiausi šimtmečio įvykiai Lietuvoje