Sveikata

 

Tai naujienos apie svarbiausius atradimus, tyrimus, gydymo metodus ir sveikatos priežiūros politikos pokyčius. Skaitykite naujienas ir straipsnius apie ligų prevenciją, mitybą, fizinį aktyvumą, psichologinę gerovę ir naujausias medicinos technologijas. 

Pasakė, ką būtina žinoti intensyviai sportuojant: tai gali atsiliepti širdžiai, kepenims, inkstams

Intensyviai sportuojančių žmonių organizmas susiduria su neįprastai dideliu fiziniu krūviu, skirtingai nuo tų, kurie tiesiog aktyviai pasivaikščioja ar lengvai bėgioja parke. Dažnai profesionaliai sportuojančius prižiūri sporto medikai, jiems skiriamos įvairios periodinės sveikatos patikros. Šeimos gydytoja Alma Astafjeva komentuoja, ką daryti tarpinei grupei žmonių, kurie nepriskiriami profesionaliai sportuojantiems, bet jų krūviai yra pakankamai intensyvūs.
Sveikata Prieš 17 val.

Padarykite tai, kad pavasarį nepultų ligos: išskyrė kelis produktus, ką vartoti

Nors kalendorinis pavasaris jau įsibėgėjo, orai mus lepina ne visuomet. Prie pavasarinių temperatūrų kontrastų pridėjus po žiemos nusilpusį imunitetą, tampa aišku – pavasarį žmonės ne rečiau nei žiemą serga įvairiomis peršalimo ligomis, skundžiasi padidėjusiu nuovargiu ar bendru savijautos suprastėjimu.
Sveikata Prieš 18 val.

Gesina idėją elektronines cigaretes pirkti tik vaistinėse ir su receptu

Parlamentinis Sveikatos reikalų komitetas siūlo Seimui atmesti iniciatyvą elektroninėmis  cigaretėmis prekiauti tik vaistinėse ir tik gavus gydytojo receptą  Komitetas trečiadienį nepritarė Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisoms: už balsavo keturi komiteto nariai, prieš penki, o susilaikė vienintelis jo pirmininkas Antanas Matulas.
Sveikata Prieš 21 val.

Viskas apie populiarus ultragarso tyrimus: ar reikia pasiruošti ir kaip dažnai atlikti

Echoskopinis tyrimas – vienas iš radiologinių tyrimo metodų, kuris turi nemažai privalumų: nesukelia apšvitos, yra neskausmingas ir suteikia daug informacijos apie vidaus organus bei jų sistemas. Dažnai echoskopija praverčia stebint įvairias patologijas, o jei įtariama, kad rasti pakitimai gali būti piktybiniai, diagnozei patikslinti atliekama biopsija.
Sveikata Prieš 22 val.

Rita – pirmoji tokia Kauno klinikų pacientė: dėl gydymo nebereikia gultis į ligoninę

Rita – pirmoji reta nervų ir raumenų liga serganti Kauno klinikų pacientė, kuriai įprastas ligos gydymas perkeltas į dienos stacionarą. Besiplečiančios dienos stacionaro galimybės leidžia lengviau spręsti net sudėtingomis ligomis sergančių pacientų gydymo klausimus, sutaupyti daugybę resursų ir ženkliai sutrumpinti paciento praleistą laiką ligoninėje.  Ritai diagnozuota daugiažidininė motorinė neuropatija, kuriai būdingas progresuojantis, nesimetriškas raumenų silpimas ir jų atrofija.
Sveikata Prieš 23 val.

Po žinios apie Middleton vėžį chirurgas kreipėsi į lietuvius: labiausiai bijo, bet nieko nedaro

Pasirodžiusi žinia apie Velso princesei diagnozuotą onkologinę ligą ir pradėtą gydymą daugelį greičiausiai privertė susimąstyti. Vėžiniai susirgimai nesirenka nei pagal amžių, nei užimamas pareigas. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ Medicinos padalinio vadovas, pilvo chirurgijos gydytojas med. dr. Simonas Ūselis apgailestauja, kad mūsų šalyje reguliariai tikrintis sveikatą įpratęs toli gražu ne kiekvienas.

Nerimas vaistinių sektoriuje: po 3 metų nebus nė vieno tokio naujai paruošto darbuotojo?

Abiturientai nebeturės galimybės Lietuvoje rinktis farmakotechnikos studijų: vienintelė Lietuvoje šiuos specialistus rengianti Kauno kolegija priėmė sprendimą nebepriimti pirmakursių į 2024–2025 mokslo metų farmakotechnikos studijų programą. Pasak Lietuvos vaistinių asociacijos (LVA) pirmininkės Kristinos Nemaniūtės-Gagės, toks sprendimas kelia susirūpinimą dėl farmakotechnikos studijų programos likimo.
Sveikata 2024-03-26

Nustebo, ką rado patikrinę: pinigus paėmė, o paslaugos pacientams net nebuvo suteiktos

Ligonių kasos patikrino gydymo įstaigas, kurios gyventojams teikia ambulatorinės slaugos paslaugas namuose. Paaiškėjo, kad praeitais metais net 132 šalies gydymo įstaigose, teikusiose ambulatorinės slaugos paslaugas namuose, buvo nustatyta neatitikčių ir pažeidimų, tarp kurių būta ir tokių atvejų, kai šios paslaugos pacientams net nebuvo suteiktos.

Ruošiatės į kelionę? Nepamirškite šio dokumento, jei nenorite patuštinti kišenės

Artėjančios pavasario šventės ir moksleivių atostogos skatina žmones keliauti. Rengiantis pasisvečiuoti kitose Europos šalyse svarbu pasirūpinti, kad netikėtas sveikatos sutrikimas ar trauma kelionėje sukeltų kuo mažiau įtampos ir neištuštintų piniginės. Tam yra geras sprendimas – Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK).  Galioja ne tik Europos Sąjungoje 320 tūkstančių – tokį rekordinį skaičių ESDK pernai gyventojams išdavė ligonių kasos. Tai yra net 100 tūkst.
Sveikata 2024-03-26
REKLAMA
Alkoholizmo gydymas hipnoze - ar tai veiksminga? (nuotr. Shutterstock.com) Alkoholizmo gydymas hipnoze - ar tai veiksminga? (nuotr. Shutterstock.com)

Alkoholizmo gydymas hipnoze – ar tai veiksminga?

Sergej Gorškov – hipnoterapeutas, padedantis žmonėms išsivaduoti iš alkoholizmo liūno psichokodavimo ir regresinės hipnozės pagalba. Specialistas teigia, kad alkoholizmas - tai jausmų ir emocijų liga, todėl negali būti vienos stebuklingos tabletės jai pagydyti. Kokią pagalbą gali gauti alkoholizmu sergantis žmogus? Priklausomybę nuo alkoholio turintys žmonės gali lankyti psichiatrus ir gauti raminamųjų vaistų.

Prasidėjo ligoms palankus metas: kaip stiprinti sveikatą, o kada jau nelaukiant važiuoti į ligoninę

Pavasarį organizmas yra kiek pasilpęs po žiemos, trūksta vitaminų, dažnais atvejais tenka vis dar atsigauti nuo ligų, kuriais sirgta šaltuoju metų laiku. Be to, ir pavasarį infekcijos ir bakterijos niekur nedingsta, tad sergamumas neslūgsta.

Sergamumas gripu, COVID-19 sumenko, peršalimo ligomis – ūgtelėjo

Praėjusią savaitę fiksuotas sumenkęs sergamumas gripu, koronavirusu, tačiau ūgtelėjo sergamumas peršalimo ligomis, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Bendras sergamumas šiomis ligomis siekė 1240,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų, ankstesnę savaitę jis buvo kiek didesnis – 1029,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Dviejose savivaldybėse – Marijampolės ir Vilniaus miesto – sergamumas vėl peržengė epideminį slenkstį.
Sveikata 2024-03-25

Mylimas pasvaliečių gydytojas vienoje vietoje dirba jau 60 metų: „Man nesunku nei dirbti, nei gyventi“

Gydytoju 60 metų vienoje darbovietėje pradirbęs pasvalietis 84-erių Antanas Sudavičius tikina, kad žmogų labiausiai išvargina nedarbas. Tuo metu pats pacientus stengiasi ne tik gerbti, bet ir mylėti bei rasti kalbą. Nors, kaip pasakoja, pagal kilmę yra žemaitis nuo Telšių, likimas taip suklostė, kad po tremties pagal paskyrimą atvykęs dirbti į Pasvalį čia praleido 60 metų.  „Pagal paskyrimą atvykau į Pasvalį 1964 m. Tai yra mano pirma ir paskutinė darbovietė.

Laukia naujos paslaugos vaistinėse: sako, kad atlaisvintų gydytojus nuo eilių

Ne tik pasikonsultuoti, nusipirktų vaistų ar kitų priemonių, pasiskiepyti, bet ir prasitęsti vaistų receptą. Apie tokią laukiamą naują paslaugą vaistinėse kalbama jau kurį laiką, tačiau tam vis nesiryžtama. Naujausiais duomenimis, tokia paslauga galėtų atsirasti ne anksčiau šių metų pabaigos. Lietuvos vaistinių asociacijos (LVA) pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė priminė, kad apie galimybę pratęsti kai kuriuos vaistus vaistinėje kalbama jau seniai.

Tyrėja atskleidė: šie du maisto papildai gali sumažinti mirtinų ligų riziką

Vitaminas D ir kalcis – paprasti maisto papildai, kuriais daugelis iš mūsų stiprina savo sveikatą. Arizonos (JAV) universiteto profesorė, dietologė ir vėžio prevencijos ekspertė Cynthia Thomson atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad šių papildų vartojimas gali turėti kur kas didesnės naudos. Ilgametis C. Thomson tyrimas, apimantis dešimtis tūkstančių žmonių, parodė, kad tinkamai dozuojant vitaminą D ir kalcį galima sumažinti vėžio riziką, tačiau tai gali turėti ir tam tikrų šalutinių poveikių.

Moterų istorijos Lietuvoje sukrečia: vėžys kirto vos 33-ejų mamai, laimė – padėjo modernūs vaistai

Nuo kitų metų nemokamai dėl krūties vėžio galės išsitirti moterys sulaukusios keturiasdešimt penkerių metų. Dabar nemokamai mamograma atliekama tik nuo 50-ies. Gera žinia, bet medikai ir pacientės pirštu beda į tai, ko valdininkai dar nepadarė ir tai kainuoja žmonių gyvybes – Lietuvos pacientės metų metus nesulaukia vaistų, kuriuos seniai vartoja kitų šalių moterys, negauna genetinių tyrimų, kurie leistų parinkti tinkamiausią vėžio gydymą.

Ragina tėvus atsikvošėti: plintančią infekciją išduoda šviesos baimė, bėrimai

Medikai kaip reikiant sunerimę – į šalį grįžta jau pamirštomis laikytos ligos. Iš dalies taip yra dėl to, kad vis daugiau tėvų atsisako skiepyti savo vaikus. Pristačius naujausią statistiką specialistai dega raudoną pavojaus signalą – aktyvumas skiepijantis nuo kai kurių itin pavojingų infekcijų Lietuvoje nuosekliai mažėja. Ypač daug nerimo kelia tymai – skiepijimo apimtys nuo šios ligos mažėja jau daugiau nei dešimtmetį.

Ruošiasi tramdyti pacientus: dalis medikų galėtų atsisakyti teikti pagalbą, daryti garso įrašą

Gyventojų laukia pokyčiai – Seime svarstomi pakeitimai, kurie suteiktų teisę medikams atsisakyti suteikti planines sveikatos paslaugas, jei pacientas elgiasi agresyviai, taiko emocinį ar fizinį smurtą. Taip pat svarstoma ir apie tokiais atvejais galimybę medikams daryti garso ar vaizdo įrašą. Jau kuris laikas medikų bendruomenė garsiai kalba apie dažnai nematomą jų darbo pusę – neadekvačius, agresyviai nusiteikusius pacientus.

Profesorius įspėjo vartojančius vitaminą D: gali būti, kad jums reikia vaistų, o ne papildų

Vitaminas D – kiekvienam gyvybiškai būtinas, vis tik, pasirodo, net 30–40 proc. žmonių jo nestokoja. Taigi ir papildomai jo vartoti nėra būtinybės. Tuo metu dalis žmonių susintetinti vitamino D patys net nesugeba, tad turėtų gerti ne maisto papildus, o receptinius vaistus. Po revoliucinio vitamino D svarbos pripažinimo jis užkopė į vitaminų hierarchijos viršūnes. Be jokios abejonės, pelnytai – jo nauda niekas  abejoja.

Gyventojų dėmesiui – šiemet laukia du nauji nemokami skiepai

Lietuvos gyventojams – gera žinia: plečiamos nemokamai skiepijamos žmonių grupės. Šių metų naujiena – nuo rugsėjo 1 d. nemokamai nuo erkinio encefalito galės pasiskiepyti 50–55 m. amžiaus žmonės. Taip pat nemokamai nuo gripo bus skiepijami vaikai 2–7 metų amžiaus vaikai.
Į viršų