grėsmė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „grėsmė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „grėsmė“.

Žiniasklaida: 70 proc. gyventojų mano, kad Rusija kelia grėsmę Lietuvai

Septyni iš dešimties Lietuvos gyventojų mano, kad Rusija kelia realią grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, skelbia portalas lrt.lt. Kaip parodė LRT užsakymu atlikta apklausa, septyni iš dešimties gyventojų mano, kad Rusija kelia realią grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui (29 proc. atsakė, kad tikrai taip, 41 proc. – greičiau taip, o ketvirtadalis (23 proc.) šalies gyventojų su tuo nesutinka (4 proc. mano, kad tikrai ne ir 19 proc. – greičiau ne). 7 proc.

Suomijos žvalgyba: Rusijos veiksmai kelia didžiausią grėsmę šalies saugumui

Suomijos saugumo ir žvalgybos tarnyba (Supo) antradienį paskelbė metinį grėsmių vertinimą ir jame teigiama, kad Rusijos žvalgybos veikla tebėra didžiausia grėsmė Suomijos nacionaliniam saugumui.
2024-03-26

NATO admirolas apie galimą karą su Rusija: „Ar esame pasirengę? Atsakymas – taip“

Vakarai privalo būti pasirengę galimam konfliktui su Rusija, pareiškė NATO karinio komiteto pirmininkas admirolas Robas Baueris, penktadienį atvykęs į Kyjivą, praneša „The Moscow Times“.  „Apie tai [galimą karą su Rusija] pradėjome galvoti po 2014 m. įvykdytos Krymo aneksijos“, – Kyjive kalbėjo R. Baueris.
2024-03-22

Čekija įvardijo Rusiją didžiausia grėsme šalies saugumui

Čekijos parlamentas paskelbė Rusiją didžiausia grėsme šalies saugumui. Trečiadienio vakarą priimtoje rezoliucijoje sakoma, kad „teroristinis režimas Rusijoje“ mėgina išplėsti savo įtakos sferą į Ukrainą ir kitas Europos šalis. Tai esą daroma vykdant karo nusikaltimus. Todėl labai svarbu toliau remti Ukrainą jos gynybinėje kovoje su Rusijos agresija. „Nutraukus karinės pagalbos teikimą, Rusijos teroristinis režimas užkariautų ir nusiaubtų Ukrainą“, – teigiama dokumente.
2024-03-21

VSD vadovas paaiškino, ką turime padaryti, kad Rusija nebenorėtų pulti: „Turime tapti kaulu, įstringančiu gerklėje“

Politikai kelia aliarmą dėl hibridinio tipo grėsmių prieš Lietuvą, kurios galimai nereikštų NATO sutarties 5-ojo straipsnio aktyvavimo. Tuo metu karinė žvalgyba sako, kad neturi duomenų apie planuojamas atakas artimiausioje perspektyvoje, kuriomis būtų norima pakenkti civiliams, sukelti šoką.

Ramanauskas sulaukė grasinančių žinučių iš baltarusio ir užsipuolė opozicionierius: „Suprantat, ką jūs pridarėt?“

Apie Baltarusijos piliečių, gavusių leidimą gyventi Lietuvoje, keliamą grėsmę kalbantys žinomi šalies žmonės sulaukė grasinimų, kad jų nuomonės reiškimas atsisuks kitu galu – susidorojimu su jais pačiais ir šeimų nariais. „Jeigu bent vienam baltarusiui, dėl to, ką tu šneki, kils problemų, tai tu negyvensi. Vilnius yra mūsų ir džiaukitės, kad mes leidžiame jame gyventi“, – grasinančias žinutes citavo Marius Laurinavičius.

Lietuvos kariuomenė apie Rusijos grėsmę: „karo šiandien nebus“, tačiau jam ruoštis būtina

Vakarų ekspertams ir politikams prognozuojant, kad Moldovai ir Baltijos šalims gresia tapti kitu Rusijos taikiniu – Lietuvos kariuomenės reakcija. „Karo šiandien nebus“, tačiau ruoštis jam būtina, „kad nebūtų nei rytoj, nei poryt“, teigia kariuomenė.

Generolas Hodgesas apie tai, kodėl Rusija pirmiausia pultų Lietuvą: tikslas sulaužyti NATO

Kritikos Lietuvos pasirengimui karui negailintis JAV generolas Benas Hodgesas įsitikinęs, kad jei Rusija sugalvotų pulti Baltijos šalis, Lietuva gali būti vienas pirmųjų taikinių, nes Putinas neatsisako ambicijų sujungti Kaliningradą su Baltarusija ir Rusija, o Suvalkų koridorius itin mažas ir nepatogus ginti.

Paaiškėjus, kad šalia Landsbergio sėdėjo žudikas iš Rusijos, Kasčiūnas sako atvirai: „Kažkas nesuveikė“

Skripalius nuodijusio Rusijos karinės žvalgybos specialiojo dalinio žudikas ir šnipas Vilniuje sėdėjo greta profesoriaus Vytauto Landsbergio „Laisvosios Rusijos forumo“ renginyje. Ši istorija nutiko 2017-aisiais, ją dabar atskleidė leidinio „The Insider“ tyrimas. Tačiau, pasak ekspertų, Lietuvos institucijos iš jos turi ką pasimokyti ir dabar.

Išimties tvarka pilietybę gavusieji nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui, konstatavo VSD

 Išimties tvarka Lietuvos pilietybę gavę asmenys nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui, konstatavo Valstybės saugumo departamentas (VSD). Tokią išvadą žvalgyba pateikė Vidaus reikalų ministerijai (VRM), praėjusių metų pabaigoje paprašiusiai patikrinti 800 užsieniečių, turinčių ir Lietuvos pilietybę. „VSD pagal savo kompetenciją atliko asmenų, įgijusių pilietybę išimties tvarka, vertinimą, ir atsakymą pateikė VRM.
Aktualijos 2024-02-01
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų