Animacinės fėjos Vinksės – tikros „supermergaitės“
Italija, Ispanija, Vokietija, Prancūzija – stilingų animacinių fėjų Vinksių komanda turi milžinišką gerbėjų būrį šiose šalyse. O gimtojoje Italijoje „WinX“ lėlės populiarumu jau senokai aplenkė lėlę Barbę.

2004 metais Italijos televizijoje pasirodęs animacinis serialas „WinX“ klubas“ ir pagrindinės jo herojės – šešios žavingos ir karingos fėjos Vinksės greitai užkariavo ne tik Europos, bet ir visą pasaulio žiūrovų širdis.

Fėjos Vinksės tapo kultinėmis herojėmis net ir musulmonų šalyse – Turkijoje, Malaizijoje.

Vinksių autorius italų režisierius Iginio Straffi sakė, kad jį nustebino ir konservatyviosios Saudo Arabijos susidomėjimas. „Mes net paklausėme: „Ar jūs įsitikinę?“ Juk fėjos vilki trumpus sijonus, be to, jos yra šiek tiek lengvabūdiškos“.

Tačiau vaikai ir jaunimas nepaiso ideologinių ir kultūrinių taisyklių, todėl fėjos yra gražios visoms pasaulio mergaitėms.

Maža to, Iginio Straffi pastebėjo, kad fėjos žavi ne tik mergaites, bet ir vaikinus. Šioje istorijoje taip pat figūruoja ir vaikinų komanda, pasivadinusi „Specialistai“. Vaikinai neturi magiškų galių, tačiau yra išmokyti kovoti prieš tuos, kurie naudojasi magija – todėl mūšio lauke jie kaunasi drauge su Vinksėmis.

Kai JAV televizijos milžinas, kanalas vaikams ir paaugliams „Nickelodeon“, įgijo teises rodyti šį serialą Amerikoje ir paskelbė kursiantis penktą ir šeštą serialo sezonus, ištikimiausi Vinksių gerbėjai ėmė būgštauti, kad „Nickelodeon“ savaip perdirbs kūrinį ir fėjos gali netekti savo žavesio. Vis dėlto gerbėjai sulaukė pažado, kad serialo esmė išliks nepakitusi – šaunios merginos ir toliau kovos prieš piktuosius burtininkus bei spręs savo jaunatviškas problemas.

Fėjos Vinksės ir toliau išliks „supermergaitės“. Mat fėjos yra tarsi pramogų pasaulio žvaigždės. Jos ir šoka, ir dainuoja, ir rūpinasi savo įvaizdžiu. Kiekviena iš jų – išskirtinė.

Žiedė – tikra lyderė, stipri ir drąsi.

Stela – elegantiškiausia iš fėjų, jai patinka daug plepėti, elgtis spontaniškai ir ji nemėgsta nieko planuoti.

Flora – švelni ir jautri. Ji visada draugiška ir ištikima. Protinga mergina, kuri nuolat visais rūpinasi.

Mūza – šiek tiek berniokiška, jai patinka menas ir įvairūs muzikos žanrai.

Tekna – racionali mergina. Jai sunku išreikšti savo jausmus, tačiau ji visada elgiasi apgalvotai ir logiškai. Dievina matematiką ir žaidžia kompiuterinius žaidimus.

Leila – šiek tiek pašėlusi, tikra maištininkė. Ji labai atletiška, puiki šokėja ir kovotoja.

Sklando gandai, kad pagrindinė herojė Žiedė sukurta pagal popmuzikos žvaigždę Britney Spears. Nors serialo kūrėjai nei patvirtino, nei paneigė šiuos gandus, Vinksių gerbėjai forumuose diskutuoja, į kokias pramogų pasaulio žvaigždes panašios Vinksės.

Šios spėlionės ne be pagrindo – mat istorija apie stilingų šiuolaikiškų fėjų komandą buvo sumanyta 2000 metais, kai pramogų pasaulyje karaliavo merginų muzikos grupės tokios kaip „Sugababes“, „Atomic Kitten“ ar „Girls Aloud“.

Todėl filme „Magiški fėjų Vinksių nuotykiai“ žiūrovų laukia ne tik puikūs nuotykiai, šmaikštūs pokštai, bet ir nuostabi muzika. Vinksių gerbėjai žino, kad fėjos mėgsta dainuoti ir jos net turi savo muzikos grupę.

Lietuviškai dubliuotas žaismingas ir muzikalus animacinis 3D filmas „Magiški fėjų Vinksių nuotykiai“ atkeliauja į Lietuvos kino teatrus jau gegužės 6 dieną.